flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація про День відкритих дверей суду 26 червня 2014 року

26 червня 2014 року в Олександрійському міськрайонному суді Кіровоградської області відбувся День відкритих дверей.

Така практика запроваджена в суді з метою забезпечення прозорості в діяльності судових органів, ознайомлення громадян з їх роботою, наявності у громадян доступної інформації про діяльність суду, роботу суддів та працівників апарату суду.

Учасниками Дня відкритих дверей суду стали студенти факультету правознавства Державного вищого навчального закладу «Олександрійський політехнічний коледж» на чолі з викладачами правознавчих дисциплін.

Першим заходом Дня відкритих дверей була реєстрація його учасників, по завершенні якої відбулася зустріч з керівником апарату Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Харутою Вікторією Анатоліївною, яка привітала присутніх з наступаючим державним святом – Днем Конституції України та повідомила про основні напрямки проведення даного заходу, після чого відбулася зустріч із заступником голови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Петровою Ольгою Федорівною, яка провела бесіду на тему: «Судовий наказ – особлива форма судового рішення. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ», під час якої були висвітлені такі актуальні питання:

1) Поняття та характерні риси наказного провадження;

2) Судовий наказ, його сутність і зміст;

3) Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ;

4) Розгляд справи у порядку наказного провадження;

5) Судова практика за наказним провадженням.

Під час бесіди студенти мали нагоду поставити перед заступником голови суду питання, які найбільш їх цікавили.

Крім того, з нагоди державного свята – Дня Конституції України, перед студентами виступила консультанта Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Гонтарь Юлії Вячеславівни на тему: «Конституція України. Конституція Пилипа Орлика – Перша Українська Конституція».

Як відмітила консультант суду під час виступу, Конституція Пилипа Орлика викликає гордість за українство — і водночас гіркоту з приводу величезної інтелектуальної втрати. Майже трьохсотлітнє забуття. Після відродження державної незалежності українського народу в 1991 р. Конституція Пилипа Орлика набула статусу пам’ятки української філософської та правової думки, але її велич усе ще залишається недостатньо відомою і мало оціненою основною масою, навіть тими, хто репрезентує себе як «українська еліта». Хоча про Конституцію Пилипа Орлика вже давно слід говорити не лише як про пам’ятку української політико-правової думки, а й як про пам’ятку світової політико-правової та філософської думки, що її подарувала цивілізованому світові українська культурна еліта.

Аналіз документа доводить, що підстави для такого твердження є хоча б тому, що в нормах цього правового акта вже містилися елементи теорії природного права, а головне — положення теорії поділу влади в організації державного управління за трьома напрямами, які функціонують самостійно, — законодавчий, виконавчий, судовий.

 По завершенню бесіди учасникам Дня відкритих дверей було оголошено список справ, призначених до розгляду в суді на 26.06.2014 року, та запрошено відвідати судові засідання.