flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Автоматизована система документообігу суду

До уваги громадян, відвідувачів Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області!
 
         Згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року у судах запроваджено автоматизовану систему документообігу суду, яку уведено в дію з 1 січня 2011 року.
 
         Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду в судах загальної юрисдикції визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженим рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року№30, погодженого Державною судовою адміністрацією України 26 листопада 2010 року (зі змінами) (далі – Положення).
 
 
         Функціонування автоматизованої системи документообігу забезпечує в суді:
(пункт 1.2 Положення)
 
- об'єктивний та неупереджений розподіл справ та матеріалів кримінального провадження між суддями з додержанням принципів черговості, рівної кількості справ, матеріалів кримінального провадження для кожного судді, вірогідності, з врахуванням завантаженості кожного судді, спеціалізації, а також вимог процесуального закону;
 
- визначення присяжних для судового розгляду з числа осіб, які внесені до списку присяжних;
 
- надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, матеріалів кримінального провадження, в яких вони є учасниками процесу;
 
- централізоване зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів;
 
- підготовку статистичних даних;
 
- реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції, етапів її руху;
 
- видачу судових рішень та виконавчих документів на підставі наявних у автоматизованій системі даних;
 
-         передачу справ до електронного архіву.
 
         Автоматизована система забезпечує автоматизацію технологічних процесів обробки інформації в суді, а саме:
(пункт 1.6 Положення)
 
         реєстрацію та розподіл вхідної кореспонденції, реєстрацію вихідної кореспонденції, а також внутрішніх документів суду;
 
         взяття на контроль та здійснення контролю за виконанням вхідних та внутрішніх документів суду, інформування голови суду, керівника апарату суду та особи, відповідальної за опрацювання документа, про закінчення строків його виконання;
 
         фіксування етапів проходження документів до їх передачі до електронного архіву, а також передачі судових справ з однієї судової інстанції до іншої;
 
         реєстрацію процесуальних дій та документів у справі;
 
         контроль за дотриманням процесуальних строків розгляду судової справи та інформуванням головуючого судді, судді-доповідача, голови суду та секретаря судової палати про закінчення цих строків;
 
         використання ЕЦП для підписання документа, що набуває офіційного статусу;
 
         оперативний пошук справ та документів за їх реквізитами;
 
         індексацію документів та їх контекстний пошук;
 
         видачу судових рішень (копій) та формування виконавчих документів на підставі даних, що містяться в автоматизованій системі;
 
         зберігання текстів судових рішень та інших документів, створених у автоматизованій системі;
 
         відправку електронних копій судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень;
 
         надання в установленому законом порядку інформації про стан розгляду справ;
 
         формування звітності суду про стан здійснення судочинства;
 
         виготовлення судових рішень, виконавчих документів, звітів тощо. .
 
Порядок роботи в автоматизованій системі
 
         Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в кожному окремому суді визначаються на підставі наказів голови суду та керівника апарату суду (пункт 2.1. Положення).
 
         Користувачі автоматизованої системи відповідно до їх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену Положенням інформацію та згідно із законодавством несуть відповідальність за її достовірність (пункт 2.2. Положення).
 
         Використання ЕЦП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про електронний цифровий підпис" (пункт 2.3. Положення).
 
         Редагування інформації в автоматизованій системі здійснюється уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи в разі виявлення неточностей, технічних описок або неповноти даних (пункт 2.4. Положення).
 
         Користувачі автоматизованої системи зобов'язані виконувати вимоги Положення та забезпечувати конфіденційність інформації, яка в ній міститься (пункт 2.5. Положення).
 
         Персональну відповідальність за функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду (пункт 2.6. Положення).
 
         Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне за собою відповідальність, установлену законом (пункт 2.7. Положення).
 
 
Автоматичний розподіл судових справ
 
         Автоматичний розподіл справ здійснюється у суді (у судовій палаті) під час їх реєстрації, на підставі внесеної до автоматизованої системи інформації (пункт 3.1. Положення).
 
         Автоматичний розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх, а також автоматичним розподілом визначається запасний суддя, слідчий суддя.
         В такий же спосіб визначається суддя, який розглядає питання про відвід слідчому судді або судді, який здійснював судове провадження одноособово (пункт 3.1.2. Положення).
 
         Автоматичний розподіл судових справ між суддями у судах, у яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями (пункт 3.1.3. Положення).
 
         Спеціалізація суддів визначається рішенням зборів суддів відповідного суду (пункт 3.1.4. Положення).
 
         Судові справи підлягають автоматичному розподілу між суддями, які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення процесуальних дій (пункт 3.1.5. Положення).