З 12 березня до 3 квітня 2020 року в Україні введено карантин через спалах у світі коронавірусу. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України у середу, 11 березня.
Звертаємо увагу громадян відвідувачів суду та учасників процесу, що суд продовжує працювати у звичному режимі та розгляд справ відбувається у визначений день та час.
Одночасно звертаємося з проханням, якщо у Вас є ознаки гострої респіраторної хвороби – утримайтеся від візиту до суду та не наражайте на небезпеку інших громадян.
Відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Якщо ж Ви бажаєте особисто взяти участь у справі, але не можете прибути до суду з поважних причин – повідомте про це суд по телефону чи електронною поштою. Працівники суду будуть оперативно реєструвати такі повідомлення та передавати головуючому судді у справі.
Наша електронна адреса inbox@od.kr.court.gov.ua.
Одночасно акцентуємо увагу, що у кримінальних справах у разі неявки без поважних причин обвинуваченого, свідка, потерпілого, цивільного відповідача, суд може вжити заходів процесуального примусу (застосувати привід чи грошове стягнення).
Будь ласка, ознайомтеся з правилами як вберегтись від вірусу та при підозрі на гострі респіраторні захворювання - звертайтесь до лікарів.
Як можна заразитися? Як передається вірус?
- Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
- Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (1,5-2 м).
- На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.
- Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
- Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
- Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти нижні дихальні шляхи. Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.
Рекомендації:
- Ретельно і часто мийте руки з милом та/або обробляйте їх антисептиком.
- Уникайте скупчення людей.
- Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
- Використовуйте захисну маску:
- обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
- якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
- вона має покривати ніс і рот;
- вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
- заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
- не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
- заміняйте маску щочотири години;
- не використовуйте маску повторно.